Ana Sayfa      
         

   

Antalya Ekspres Gazetesi - Haber - 16 Aralık 2011

     
          

 

Erkek kadından şiddet görürse!

 


ABT’nin yeni oyunu ‘Tersine Dünya’ izleyiciyle buluştu. Toplumdaki erkek ve kadın rollerinin yer değiştirdiği müzikal komedi oyunu ayakta alkışlandı. 

 

Yazar Orhan Kemal’in aynı adlı romanından Mustafa Gültekin’in tiyatroya uyarladığı ‘Tersine Dünya’ adlı oyun, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) tarafından sahneye konuluyor. Kadına yönelik şiddetin kaygı verici boyutlara ulaştığı şu günlerde sahnelenen müzikal komedi, kadın ve erkek rollerinin yer değiştirdiği bir dünyada geçiyor. Tersine Dünya oyununda ev işlerini erkekler yaparken, kadınlar çalışıyor; kabadayılık, çapkınlık yapıyor! Erkeklerin oyun boyunca sık sık kadınların tacizine uğraması ve şiddet görmesi de günümüze bir gönderme niteliğinde.

Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşen gala gösterimine Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü ve usta romancının yakın arkadaşı Fikret Otyam da katıldı. Murat Çidamlı’nın yönettiği ve kalabalık bir oyuncu topluluğun rol aldığı oyun, canlı müzik performansı eşliğinde sahneye konuldu. İzleyenlere bol bol kahkaha attıran oyun uzun süre ayakta alkışlandı.

 

     
   
     
   
     
   

info@orhankemal.org