Ana Sayfa

 
 

Ajans01.Com - Haber - 6 Aralık 2012

 

 

  13 KARE GÖRKEMLİ BAŞLADI
 
 

BU YIL ONDÖRDÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN 13 KARE SANAT FESTİVALİ "SANAT SEVGİDİR" YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ ZİHNİ ALDIRMAZ, HAT SANATÇISI ETHEM ÇALIŞKAN, YAZAR FİRUZAN VE FOTOĞRAF SANATÇISI ÖZCAN AĞAOĞLU’NUN DA ARALARINDA BULUNDUĞU SANATÇILAR İLE SANATSEVERLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDEN 75. YIL SANAT GALERİSİNE KADAR YÜRÜD܅


75. YIL SANAT GELİRİSİNDE ÖZCAN AĞAOĞLU’NUN “İRANABAK” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI, ÖZCAN AĞAOĞLU VE YAZAR FİRUZAN İÇİN İMZA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ…

 


Büyükşehir Belediyesi’nin Altın Koza etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği ve bu yıl ondördüncüsü düzenlenen 13 Kare Sanat Festivali’nin açılışı görkemli oldu.
 


Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde Turhan Selçuk’un “Söz Çizginin” karikatür sergisinin açılışı ve Yazar Firuzan’ın eşi Turhan Selçuk ile ilgili anılarını aktırdığı sunumun ardından Büyükşehir Belediyesi önünden “Sanat Sevgidir” yürüyüşü başladı.
 


 

1995 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden 13 fotoğraf sanatçısı anısına düzenlenen 13 Kare Sanat Festivali’nin açılış yürüyüşüne Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Hat Sanatçısı Ethem Çalışkan, Yazar Firuzan ve Fotoğraf Sanatçısı Özcan Ağaoğlu ile ünlü Adanalı yazar Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü’nün yer aldığı sanatçılar ile çok sayıda sanatsever katıldı.
 

 

Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde yapılan yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.
 


Yürüyüşün sona erdiği 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Zihni Aldırmaz ve konuklar Özcan Ağaoğlu’nun “İranabak” fotoğraf sergisini gezdi. 

 Sergide Fotoğraf Sanatçısı Özcan Ağaoğlu’nun İran’da çektiği fotoğraflar yer alıyor.
 


Ayrıca 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Yazar Firuzan ile Fotoğraf Sanatçısı Özcan Ağaoğlu için imza etkinliği düzenlendi.
 


Sergi ve imza etkinliğine Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Sadi Sürenkök ile Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez de katıldı.

        

info@orhankemal.org