Ana Sayfa      
         

   

Yenişafak - Kültür Sanat - 13 Kasım 2011

     
          

 

72 No.'lu koğuşta yaşanan çaresizlik

 

TV'de ilk kez bu akşam ekrana gelecek olan, Orhan Kemal'in başyapıtı '72. Koğuş', insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikayesidir.

Hülya Avşar, Yavuz Bingöl ve Songül Öden'in başrollerini üstlendiği 72. Koğuş adlı film televizyonda ilk kez bu akşam ekranda. Filmde; 1940'lı yıllar, II. Dünya Savaşı'nın etkisindeki Türkiye'nin kıtlık yılları. Cezaevinin 72 No.'lu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan Adembabalar. İnsan, insanın kurdudur dercesine, acıları, insanlığa özlemi, hayata dair düşleri, onuru, aşkları ve kavgaları içerisinde dipsiz bir çukurun içini görüyoruz. En yakınını üç kuruşa satabilecek kadar alçalmışların ve üç kuruşunu sonuna kadar paylaşabilenlerin dünyasıdır bu çukur. 72. Koğuş bir insanlık öyküsüdür ve kaybettiğimiz değerleri bir tokat gibi yüzümüze anımsatır.
Yönetmen: Murat Saraçoğlu Oyuncular: Hülya Avşar, Yavuz Bingöl, Songül Öden, Bülent Şakrak, Volga Sorgu, Deniz Oral, Ahmet Mekin, Kerem Alışık, Civan Canova, Nursel Köse, Ayça Damgacı, Devrim Saltoğlu, Gaye Turgut, Osman Albayrak, Yıldırım Gücük, Fuat Onan, Ömer Duran, Gülsüm Kamu, Hüseyin İlker • KANAL D - 23.00 •

YAYIN TARİHİ: 13.11.2011

     
   
     
   
     
   

info@orhankemal.org