Ana Sayfa

Cumhuriyet - Magazin - 29 Ocak 2011


72. Koğuş filminin müzikleri senfonik olacak

 


Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, Mart ayında vizyona girecek olan 72. Koğuş filminin fragman müziklerini canlı kayıtla seslendirdi.

AA


Eskişehir - Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ulusal çapta önemli bir başarıya daha imza attı. Orhan Kemal'in unutulmaz eseri 72. Koğuş'un sinema uyarlamasının fragman müzikleri Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından Türkiye'de ilk kez canlı olarak kayıt edildi.

Fırat Yükselir ve Yavuz Bingöl'ün bestelediği müziği çalan orkestrada 60 müzisyen, 20 de teknik ekip olmak üzere 80 kişilik bir ekip yer aldı. Çok yakında sinemalarda sinemaseverlerle buluşacak olan 72. Koğuş filminin fragmanın müzikleri surround olarak kaydedildi ve böylece Türkiye'de ilk kez bir senfoni orkestrası tarafından canlı kayıtla müzik yapılmış oldu.

Orhan Kemal'in unutulmaz eseri olan 72. Koğuş'un Ayfer Tunç'un kaleminden sinemaya uyarlamasında Hülya Avşar, Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Songül Öden, Ahmet Mekin, Civan Canova, Devrim Saltoğlu, Nursel Köse, Ayça Damgacı, Volga Sorgu, Zeynel Karaca ve daha birçok isim rol alıyor. Film, 4 Mart 2011'de beyaz perdede sinemaseverlerle buluşacak.

 


info@orhankemal.org