Ana Sayfa

MedyaTava.com - Haber - 16 Eylül 2010

 


‘72. KOĞUŞ’ ORHAN KEMAL’İ ANACAK

 

Yapımcılığını Yavuz Bingöl ve Kerem Alışık'ın yaptığı '72. Koğuş' filminin ilk gösterimi, Orhan Kemal’in yattığı ve romanı yazdığı Bursa Cezaevi’nde yapılacak!

Edebiyat dünyasının önemli eserlerinden olan 72. Koğuş’un sinema uyarlaması için yapılan hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Filmin ilk ön gösterimini, Orhan Kemal’in eseri yazdığı Bursa Cezaevi’nde yapmayı planladıklarını belirten Kerem Alışık ve Yavuz Bingöl, hem yurtiçinde hem de yurtdışında sayısız halk galası yapacaklarını belirtti. Almanya, Avusturya, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır’da da bulunan cezaevlerinde gösterimler yapacaklarını ifade eden Alışık ‘ İzleyicilerini kalbine, unutulmayacak bir dokunuş yapacak bu film. Eseri okuyanlar da okumayanlar da filmden farklı bir lezzet alarak ayrılacak salondan’ dedi.

Yavuz Bingöl ile birlikte Sasin Film’i kurduktan sonra, daha önce tiyatro oyunu olarak sahneledikleri 72.Koğuş’u sinema filmi yapmak için kolları sıvayan Alışık, çok güçlü bir oyuncu kadrosu oluşturduklarını söylüyor. Filmde Alışık ve Bingöl’ün yanı sıra Hülya Avşar da rol alıyor. Filmin tam oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak ve kasın ayında çekimleri başlayacak olan 72. Koğuş, 4 Mart 2011’de sinema izleyicisiyle buluşacak.

 


info@orhankemal.org