Ana Sayfa

Milliyet - Magazin - 16 Ağustos 2010

 

72. Koğuş’a anneleriyle girecekler

 


72. Koğuş’un çekimlerine başlayacak Yavuz Bingöl ile Kerem Alışık’a filmde anneleri de eşlik edecek. Filmde Bingöl’ün annesi Şahsenem Bacı ile Alışık’ın annesi Çolpan İlhan rol alacak.

Kerem Alışık ile Yavuz Bingöl, çocukları Sadri ve Sinem’in isimlerinin ilk hecelerini birleştirerek kurdukları Sasin Film’in ilk projesini hayata geçirmek için gün sayıyor. Orhan Kemal’in aynı adlı eserinden tiyatroya uyarladıkları “72. Koğuş” oyununun gördüğü ilgi üzerine filmini çekme kararı alan iki ünlüye sürpriz iki isim de eşlik edecek. Hülya Avşar’ın, tiyatroda Azra Akın tarafından canlandırılan Fatma rolünü oynayacağı filmde Alışık ve Bingöl anneleriyle birlikte rol alacak.

4 Mart 2011’de vizyonda...
72 Koğuş’ta Bingöl’ün, Türkiye’nin sayılı kadın ozanlarından biri olan annesi Şahsenem Bacı ile Alışık’ın tiyatrocu annesi Çolpan İlhan da oynayacak. Şahsenem Bacı, hapishanede ağıtlar yakan bir mahkûmu, Çolpan İlhan ise bir mahkumun annesini oynayacak.İsmail Doruk’un senaryosunu yazdığı filmi Biket İlhan yönetecek. Görüntü yönetmenliğini Claudio Bolivar’ın yapacağı filmde Yavuz Bingöl, geçen aylarda klibinde oynattığı Hülya Avşar’la aşk yaşayacak. Avşar’ın kadınlar koğuşundaki kirli çamaşırları yıkayan Fatma rolünü oynayacağı filmin çekimleri 1 Ekim’de başlıyor. 4 Mart 2011’de izleyicisiyle beyazperdede buluşacak film, İstanbul’da çekilecek. Yavuz Bingöl aynı zamanda Fırat Yükselir’le birlikte filmin müziklerine de imza atacak.


info@orhankemal.org