Ana Sayfa

Hurriyet - Sinema - 12 Ağustos 2010

 

Koğuşun Fatma'sı Avşar oldu

 


Orhan Kemal’in unutulmaz eseri '72. Koğuş' yeniden beyazperdede. Filmde kadınlar koğuşundaki güzel mahkum Fatma'yı ise Hülya Avşar canlandıracak.


1987 yılında Erdoğan Tokatlı’nın beyazperdeye aktardığı “72. Koğuş” yeniden Kerem Alışık ve Yavuz Bingöl’ün birlikte kurduğu Sasin Film Yapım tarafından çekiliyor.

Edebiyat dünyasının usta kalemlerinden Orhan Kemal’in 1953 - 1958 yılları arasında yazdığı unutulmaz eseri `72. Koğuş' kitabından beyazperdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş belli oluyor. 4 Mart 2011’de sinema izleyicisiyle beyazperdede buluşacak olan filmin baş kadın karakteri 'Fatma'yı Hülya Avşar canlandıracak. Böylece Avşar, 3 yıl aradan sonra yepyeni bir projeyle sinemaya geri dönüş yaptı.


 

İlk yapımında Kadir İnanır, Halil Ergün, Tülay Arda, Menderes Samancılar, Savaş Yurttaş gibi oyuncuların yer aldığı filmin yenilenmiş versiyonunda da tiyatro oyununda oynayan oyuncular da yer alacak. Nisanda çekimlerine başlanılacak filmin yönetmen koltuğunda ise Attilâ İlhan'ın eski eşi olan Biket İlhan olacak.


info@orhankemal.org