Ana Sayfa

beyazgazete.com - Haber - 29 Mayıs 2010

 

2010 Orhan Kemal Öykü Yarışması ödülleri sahibini buldu

 Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED)''nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 2010 Orhan Kemal Öykü Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Seyhan

Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED)''nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 2010 Orhan Kemal Öykü Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Seyhan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende Panovaroş adlı eseri ile Aysun Sezer bin lira, Yazı adlı eseri ile ikinci olan Barış Ekdi 750 lira, Cesu-Vera adlı öyküsü ile üçüncü olan Hatice Emel Dinseven de 500 TL ödül aldı. Ayrıca ÇED Orhan Kemal Özel Ödülü Pelin Yılmaz'a verildi.

Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü'nün de hazır bulunduğu programda konuşan ÇED Başkanı Halise Tekbaş, ünlü yazarın Çukurova'nın bütün değerlerini üzerinde taşıyan bir kişi olduğunu söyledi. Orhan Kemal "Ben halkın kendisiyim, bir parçasıyım" sözünü hatırlatan Tekbaş, "Çok üzülerek belirtmek isterim ki kendisini böyle halktan gören üstadımızı anmak için gerekli organizasyonu sağlayabilmek hiç de kolay olmadı." dedi.

Işık Öğütçü de babasının 40. ölüm yıldönümü nedeniyle bu yıl İstanbul'da bir anma töreni yapılacağını kaydetti. Öğütçü, "Babam 37 yıl Adana'nın ekmeğini yemiş bir insandır. O'nun kentin önemli isimlerinden biri olmasından gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

Ödül törenine MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Dernekler İl Müdürü Recep Kurdoğlu, Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sadi Sürenkök ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 


info@orhankemal.org