Ana Sayfa

İHA - Haber - 17 Aralık 2009

 

Zonguldak'a ünlü yağdı

 

Orhan Kemal'in "72. Koğuş" adlı oyunu için Zonguldak'a gelen ünlü sanatçılar hayranlarıyla buluştu.

Yaprak Dökümü'nün Sedef'i, Seda Demir de dizinin reytinglerinin azalmadığını söyledi. Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Yavuz Bingöl de iki hafta sonra yeni albümünün çıkacağını belirtti.

Orhan Kemal'in yazdığı "72. Koğuş" adlı oyunla dün akşam hayranlarının karşısına çıkan ünlü sanatçılar bu gün Demirpark AVM'yi ziyaret etti. AVM'nin ortasına yerleştirilen platforma çıkarak türkü söyleyen Yavuz Bingöl, alanda bulunanlardan alkış aldı. 2002 Türkiye güzeli Azra Akın da Bingöl'ü hayranlıkla dinledi. Tiyatro oyuncularından Yaprak Dökümü'nün Sedef'i Seda Demir de hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Zonguldak'a ilk kez gelen Demir, şehri sakin ve rahat bulduğunu söylerken dizi hakkında da

ipuçları verdi. Dizinin reytinglerden bir şey kaybetmediğini ifade eden Seda Demir, ilk tiyatro deneyimini yaşadığını da şöyle anlattı: "Benim ilk tiyatro deneyimim. Bütün ekip olarak çok duygulandık ve muhteşemdi. Dizi iyi gidiyor. Dördüncü sezondayız. Dizi reytinglerinden hiçbir şey kaybetmedi. Yine aynı şekilde ben çok şanslı bir insanım. Yaprak Dökümü olsun, 72. Koğuş olsun ekip olarak çok iyi. Dizide Şevket'le aramızın iyi olmasını diliyorum. Ama Ferhunde'nin rahat bırakacağını sanmıyorum. Bakalım, inşallah iyi bir şeyler olur."

TİYATRO ZOR İŞ

İki hafta sonra albümünün çıkacağını belirten Türk Halk Müziği sanatçısı Yavuz Bingöl de tiyatronun zorluğuna değindi. Önümüzdeki Mayıs ayına kadar tiyatroya devam edeceğini dile getiren Bingöl, şunları söyledi: "Zonguldak, deyim yerindeyse bizi bağrına bastı. Oyunu sergiledik. Zaten Orhan Kemal'in oyunuydu. Önemli bir yazarın bir oyunu. Derdi olan sözü olan bir oyun. O açıdan Zonguldak'tan mutlu ayrıldık. Zonguldak'a her zaman geliyorum. Devrek Festivali oluyor. Burada kültür sanat faaliyetlerine

katılım yoğun olur. Tiyatro zor iş. Haftada 3-4 gün oynuyorsunuz. Bu oyunu bitirelim ondan sonrasına bakacağız."

AVM'den ayrılmadan önce platforma tekrar çıkan Yavuz Bingöl, bir türkü söyledi. Bingöl'e Kerem Alışık ve Azra Akın da eşlik etti. Şiir okuyan Kerem Alışık da hayranlarından tam not aldı. Ünlüler, '72. Koğuş'u sahnelemek için Kdz. Ereğli ilçesine gitti.


info@orhankemal.org