Ana Sayfa

NetGazete - Fatih Keçe - 27 Haziran 2009

 

Orhan Kemal'in "Hanımın Çiftliği", 20 yıl aradan sonra yine dizi oluyor!
Çekimler, romanın geçtiği Adana'da yapılacak

 

 
ADANA -İHA- Yaprak Dökümü, Dudaktan Kalbe, Aşk-ı Memnu gibi unutulmaz eserlerin diziye uyarlanmasıyla başlayan akım, önümüzdeki sezon da Orhan Kemal'in "Hanımın Çiftliği" romanıyla devam edecek. "Sonbahar" ve "Annem" dizilerinin yapımcısı Faruk Turgut'un yapımcılığını üstleneceği Orhan Kemal'in en sevilen romanlarından biri olan ''Hanımın Çiftliği'' ekranda boy gösterecek.
Orhan Kemal'in bu romanı 1990 yılında TRT'de dizi halinde yayınlanmış; Fikret Hakan, İlknur Bozkurt, Erol Taş, Bulut Aras, Gülben Ergen, Ülkü Ülker, Ümit Yesin, Aydemir Akbaş, Atilla Saral gibi birçok oyuncu eserdeki kahramanları canlandırmışlardı. O dönem film romanın geçtiği Adana yerinde İstanbul'da bir köyde çekilmişti.

20 YIL SONRA...
Roman yaklaşık 20 yıl aradan sonra bu kez romanın geçtiği yer olan Adana'nın Karataş ilçesine bağlı köyde çekilecek. Önümüzdeki sezon izleyiciyle buluş acak olan dizide 20 yıl önce dizide oynayan Fikret Hakan, Bulut Aras gibi isimler de yer alırken, onların yanında sinemanın yeni yüzleri Özgü Namal ve ünlü aktör Mehmet Aslantuğ gibi oyuncular rol alacak.
20 sene sonra yeniden ekranlara gelmeye hazırlanan "Hanımın Çiftliği" romanı ağalık sorununu olduğu kadar sınıfsal çelişkileri de anlatıyor. FATİH KEÇE


info@orhankemal.org